Altruistické chování zvířat vždy prospívá jeho rodině nebo širšímu rodu. Pouze člověk může v životě zvířat nacházet jakoby vysvětlení nebo omluvy pro své chování.

Katalogové číslo: 912 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Příroda není zlá nebo hodná, krutá nebo laskavá, příroda prostě je. My lidé však máme duši, etiku a filosofii. Můžeme se ptát, co je dobré a co špatné, a můžeme se zcela a nezištně obětovat pro úplně cizí lidi.

Vácha Marek Orko, P. Mgr. et Mgr., Ph.D.

Farní vikář Římskokatolické akademické farnosti Praha (od roku 2007), přednosta Ústavu etiky na III. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a administrátor farnosti Lechovice u Znojma. Na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně vystudoval obor molekulární biologie a genetika, teologii studoval v Olomouci a v Bruselu. V letech 1997 a 2000 se účastnil dvou výprav na Antarktidu. V roce 2002 žil šest měsíců v trapistickém klášteře Sept-Fons ve Francii. Na Biskupském gymnáziu v Brně donedávna učil biologii a náboženství. Publikuje v řadě odborných i populárních periodik, zabývá se tématy evoluční biologie a lékařské i environmentální etiky.

Další informace

Délka pořadu

Ročník

Účinkující

Velikost audionahrávky 56 MiB

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Altruismus (sebeobětování) u zvířat“