Znalec a překladatel představí Chestertona jako myslitele, v jehož díle nalézáme mnoho jasnozřivých a stále velice aktuálních myšlenek.

Katalogové číslo: 1537 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Gilbert Keith Chesterton (1874–1936) byl anglický autor románů a detektivek, literární a společenský kritik, diskutér, novinář, esejista, básník, historik, dramatik, křesťanský myslitel a zastánce katolicismu. Znalec jeho díla Alexander Tomský představí Chestertona jako myslitele, v jehož díle nalézáme mnoho jasnozřivých a stále velice aktuálních myšlenek.

Tomský Alexander, prof.

Alexander TOMSKÝ (1947, Frýdlant) je politolog, nakladatel a překladatel. Po studiích mezinárodních vztahů na London School of Economics a tomistické filosofie na The London Institute of Education pracoval jako politolog v ústavu Keston College, kde se specializoval na výzkum církve a státu, státního ateismu a náboženské opozice ve střední Evropě (1980–1986). Je profesorem sovětologie a evropských politických dějin. Působil jako šéfredaktor exilového nakladatelství Rozmluvy a konzervativního časopisu Rozmluvy (1981–1990). V letech 1986–90 byl nakladatelem a ředitelem mezinárodní charitativní organizace ACN. Po návratu do Prahy působil jako soukromý nakladatel (Rozmluvy 1990–94). Následně byl ředitelem nakladatelství Academia, nakladatelství Národního divadla a Leda/Rozmluvy. Přednášel na New York University v Praze. Přeložil, vybral a sestavil výbory epigramů a paradoxů zejména G. K. Chestertona a Oscara Wilda. Překládá také knihy Douglase Murrayho.

Další informace

Délka pořadu

Ročník

Účinkující

K dispozici

Velikost audionahrávky 76 MiB
Velikost videonahrávky 753 MiB
Délka videonahrávky 49 min.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „G. K. Chesterton – paradox života a víry“