Skupina 13 konzervativních myslitelů vydala na podzim roku 2017 společné prohlášení – Pařížskou výzvu. V té vyzývají ke změně konceptu evropského myšlení.

Katalogové číslo: 1516 Kategorie: Štítky: ,

Popis

Skupina 13 konzervativních myslitelů vydala na podzim roku 2017 společné prohlášení – Pařížskou výzvu. V té vyzývají ke změně konceptu evropského myšlení. Varují před falešnými iluzemi pokroku a požadují návrat k myšlence národních států, které spojuje jedna křesťanstvím inspirovaná evropská kultura.

Joch Roman, MUDr.

Roman JOCH (1971, Banská Bystrica) vystudoval medicínu na 1. lékařské fakultě UK. V letech 1994–96 byl zahraničním tajemníkem ODA. Od založení Občanského institutu v roce 1991 byl jeho spolupracovníkem, od roku 1996 stálým výzkumným pracovníkem. Od roku 2003 je ředitelem Občanského institutu. Přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE a na soukromé vysoké škole CEVRO Institut. Hlavními oblastmi jeho specializace jsou politická filozofie, především liberálně-konzervativní myšlení, mezinárodní vztahy, a to především obranné a bezpečnostní otázky, USA a americká politika. Je autorem řady monografií, odborných studií a článků.

Další informace

Délka pořadu

Ročník

Účinkující

K dispozici

,

Velikost audionahrávky 82 MiB
Velikost videonahrávky 758 MiB
Délka videonahrávky 49 min.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Pařížská výzva“