Konflikt na Blízkém východě, a především v Sýrii, není jen brutální válkou bez pravidel, ale také propagandistickým soubojem.

Katalogové číslo: 1509 Kategorie: Štítky: ,

Popis

Konflikt na Blízkém východě, a především v Sýrii, není jen brutální válkou bez pravidel, ale také propagandistickým soubojem, ve kterém objektivní informování často nahrazuje polopravda, lež, zamlčování a manipulace. Mnohá média, ať už záměrně nebo z naivity, naskakují na propagandistické interpretace. Přednáška paní Kutilové je vzácnou příležitostí získat o konfliktu informace od reportérky, která opakovaně do oblasti konfliktu cestuje.

Kutilová Markéta

Markéta KUTILOVÁ je novinářka a humanitární pracovnice. Její články a reportáže ze zemí třetího světa publikovala mnohá česká média. Působila jako projektová koordinátorka na zahraničních misích Člověka v tísni (Írán, Srí Lanka, Haiti). V Demokratické republice Kongo zakládala projekty na pomoc znásilněným ženám a dětem. V posledních letech se snaží dokumentovat válku v Sýrii nebo migraci z Afriky. Loni na podzim reportovala s kolegyní Lenkou Klicperovou z války o Náhorní Karabach a společně vydaly knihu Poslední zapálí vesnici. Je spoluautorkou televizních reportáží odvysílaných v pořadu Reportéři ČT. Věnuje se také přednáškové a publikační činnosti.

Další informace

Délka pořadu

Ročník

Účinkující

K dispozici

,

Velikost audionahrávky 259 MiB
Velikost videonahrávky 975 MiB
Délka videonahrávky 64 min.

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Blízkovýchodní tragédie na vlastní oči“